مرا به خاطر بسپار
دوشنبه, 20 آبان 1392 09:54

آموزش کاهش زمان و حفظ حافظه هنگام رندر ویژگی

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(1 رای)

اگر در حین عملیات رندر برای پروژه های سنگینتون با مشکلاتی از جمله خارج شدن از محیط برنامه که به دلیل کمبود حافظه سیستم می باشد مواجه شده اید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

با این روش ترکیبی هم از محاسبه الگوریتم های Light cashe در هر رندر جلوگیری شده که بدین ترتیب زمان رندر بسیار کاهش می یابد و هم با ذخیره محاسبات Irradiance Maps بتوان در رندر های مشابه از آن استفاده نمود.

* اولین نکته فوق العاده مهم این است که از این روش زمانی استفاده باید کرد که اولا مکان دوربین مشخص شده و نکته دیگر اینکه مقادیر Light cashe و Irradiance Maps تعیین شده باشد و بخواهید رندر نهایی را بگیرید.

* فرض کنید می خواهید تصویری با ابعاد 1000*2000 را رندر بگیرید. ابتدا ابعاد تصویر را به اندازه نصف مقدار نهایی گذاشته (با توجه به ابعاد رندر ما در بالا 500*1000) و سپس کار های زیر را انجام داده تصویر را رندر بگیرید  .

1-پارامتر Dont render final image  را فعال کنید.

2- در پنجره ( Render Setup( F10 و در تب Indirect Illumination به زیرمجموعه Light Cashe بروید در قسمت Mode بصورت پیشفرض گزینه single Frame فعال است و به همین دلیل محاسبات Light Cashe در هر رندر از ابتدا انجام می شود.

 

3- پس از اینکه یک بار با ابعاد کوچک از صحنه خود رندر گرفتید روی دکمه Save To File کلیک کنید و محاسبات انجام شده را ذخیره کنید.

4- سپس محاسبات Irradiance Maps را نیز همانند Light Cashe ذخیره می نماییم تا سرعت رندر خود را افزایش دهیم.


5- اکنون در قسمت Mode هم در Irradiance Maps هم در Light cashe حالت From File را انتخاب کرده و فایل های ذخیره شده هر بخش را انتخاب کنید.

6- در نهایت تیک پارامتر Dont render final image را برداشته و ابعاد تصویر خود را به اندازه ابعاد نهایی تصویر گذاشته و رندر نهایی خود را بگیرید.


خواندن 5021 بار آخرین بار تغییر یافته دوشنبه, 20 آبان 1392 11:52