مرا به خاطر بسپار
دوشنبه, 27 آبان 1392 12:31

مدل سازی و نورپردازی یک صحنه داخلی-بخش اول ویژگی

نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(19 آرا)

در این آموزش یک فضای داخلی را به صورت کامل مدل سازی می کنیم و پس از ساخت اشیا ، نورپردازی را انجام می دهیم و در نهایت تنظیمات رندر را مورد بررسی قرار می دهیم.

1- از منوی Customize  گزینه Unit setup را انتخاب کرده و در قسمت Display Unit Scale  حالت Metric و واحد Centimeters را انتخاب کنید.

2- ساخت دیوارها

به نمای Top رفته و یک Rectangle با ابعاد  450cm*450cm ایجاد کنید.روی مستطیل راست کلیک کرده و Convert to Editable Spline  را انتخاب کنید.

به پنل Modify رفته و زیر مجموعه Spline را انتخاب کرده و بر روی مستطیل کلیک کنید تا دور تا دور مستطیل انتخاب شود.از لیست Geometry  مقدار Outline را 20- وارد کرده و Enter بزنید.با این کار دیوار ها به ضخامت 20 سانتیمتر ایجاد می شود.

3- روی مستطیل راست کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه ی Convert To Editable poly را انتخاب کنید.کلید 4 را فشار داده تا به حالت انتخاب Polygon رفته سپس روی مستطیل کلیک کرده و با استفاده از تابع Extrude به مقدار 250cm به آن ارتفاع دهید.

4- برای ایجاد حفره پنجره داخل دیوار یک جعبه با ابعاد 370cm*50cm*225cm ایجاد کرده و با ابزار Move  موقعیت آنرا به روی یکی از دیوار ها جابجا کرده همانند شکل زیر.دیوار را انتخاب کرده و از لیست Coumpond object ابزار Pro boolean را انتخاب کنید.روی دکمه Pick operand b یا Start picking کلیک کرده اکنون روی جعبه ای که ایجاد کردیم کلیک کنید.

5- در این قسمت برای ایجاد سقف و کف یک جعبه بزرگتر از اتاق با ابعاد 540*450*12 سانتیمتر ایجاد کرده و یک کپی از آن تهیه کرده و یکی را در کف اتاق و دیگری را به سقف بچسبانید.

6- برای ایجاد فریم پنجره ها یک جعبه دیگر کمی بزرگتر از حفره پنجره ایجاد کنید و ضخامت آنرا کمتر از دیوار ها قرار داده سپس روی جعبه راست کلیک کرده و گزینه Convert to Editable Poly را انتخاب کنید.

در حالت انتخاب Polygon دو سطح دو طرف جعبه را انتخاب کرده سپس با استفاده از ابزار Inset  به مقدار 4cm به داخل جمع کرده و با استفاده از ابزار Bridge شکلی همانند شکل زیر ایجاد کنید.اکنون با استفاده از Chamfer box دو جعبه با گوشه های نرم برای تقسیم بندی پنجره ایجاد کنید.سپس با استفاده از 3 Plan  به عنوان شیشه در محل تعیین شده استفاده کنید.

7- برای ایجاد جزییات روی دیوار ها تمام سطوح روی دیوار ها را انتخاب کرده و با استفاده از ابزار Slice Plane  با جابجا کردن صفحه برش و ابزار Slice برش هایی همانند تصویر زیر روی دیوار ایجاد کنید.در نهایت روی دکمه Slice Plane کلیک کنید تا غیر فعال شود.اینک سطح ایجاد شده را به اندازه 7 سانتیمتر به داخل Extrude می کنیم.

خواندن 5310 بار آخرین بار تغییر یافته دوشنبه, 27 آبان 1392 15:09
مجموعه های بیشتر: « مدل سازی لاستیک ماشین