مرا به خاطر بسپار

IMAGE
دوره آموزشی Vray
چهارشنبه, 20 فروردين 1393
 در این دوره که سرفصل درسی آن پلاگین VRay می باشد ، مفهوم تحلیل فیزیکی متریال های... Read More...
IMAGE
دوره آموزشی Light و Texturing
چهارشنبه, 20 فروردين 1393
 در این دوره  تسلط بر تکنیک های تکسچرینگ اجسام ، نورپردازی با نور های 3Ds Max... Read More...
IMAGE
دوره آموزشی مدلسازی در معماری
چهارشنبه, 20 فروردين 1393
در این دوره  تسلط بر تکنیک های مهم مدلسازی احجام منحنی ، وارد کردن ترسیمات اتوکد... Read More...
پرینت

گام به گام با الکساندر در ساخت این اتاق و پنجره زیبا

on . زیر مجموعه : آموزش Vray

СНПЧ А7 Пенза, обзоры принтеров и МФУ

هدف اصلی از ساخت این پروژه استفاده از آن در یک وب‌سایت بوده که در کنار آن یک مطالعه جدی در مورد تکسچرها و نورپردازی انجام شده است.

 مطابق معمول، کار را با جستجو برای تصاویر مرجع شروع کردم. این مرحله برای یک پروژه اهمیت زیادی خواهد داشت، زیرا نقشی تعیین‌کننده در نتیجه نهایی پروژه خواهد داشت. در همین حال، بایستی خود را به ۵ تا ۱۰ تصویر مرجع محدود کردبه این دلیل که می دانستم تصاویر بیشتر باعث سردرگمی در فضاسازی و ایده پردازی خواهد شد.

من همیشه از کار دیگر هنرمندان صنعت 3D همچون رومن زانکارونو، Pixela، BBB3VIZ و گیلام فاور الهام میگیرم. از این کارها می‌توان نکات زیادی آموخت و در پروژه‌های خود استفاد کرد.

در اینجا نمونه‌ای از تصاویر مختلف مورد استفاده در این پروژه را ملاحظه می‌کنید.

3DMAXHELP RearWindow 01

مدلسازی

مدلسازی چندان پیچیده‌ای در این پروژه به کار نرفته است. ساخت تمام مدل‌ها نسبتاً ساده است و بنابراین، در اینجا به صورت کوتاه از این مرحله میگذریم. در عین حال، چند نمای wireframe در اختیارشما قرار می‌گیرد. فقط باید در اینجا اضافه کنم که ابتدا بدنه اصلی صحنه ( دیوارها، پنجره‌ها، درها و … ) مدلسازی شده تا از مناسب‌بودن ابعاد سایر آبجکت‌ها در آن اطمینان حاصل گردد. پس از انجام دادن این کار، تمام آبجکت‌ها در گروه‌های کوچک مدلسازی شدند. در نتیجه، امکان رندر آنها در صحنه‌های استودیویی کوچک فراهم شده تا بتوان بیشتر بر روی بافتها و شیدرهای آنها کار کرد.

3DMAXHELP RearWindow 03

3DMAXHELP RearWindow 04

3DMAXHELP RearWindow 05

3DMAXHELP RearWindow 06

3DMAXHELP RearWindow 08

در اینجا، جزئیات بیشتری از روند کار در مدلسازی را مشاهده می‌کنید.

3DMAXHELP RearWindow 09

کف

من کف را به صورت قطعه به قطعه مدل سازی کرده ام. این کار را به این دلیل انجام داده ام که هدف طراح ایجاد ارتفاع‌های مختلف برای هر قطعه و قرار دادن آنها به صورت جداگانه در کف بوده است. به این ترتیب، حالتی طبیعی تر نسبت به استفاده از یک bump map ساده یا اسکریپت معروف Floor Generator ایجاد خواهد شد.

3DMAXHELP RearWindow 10

3DMAXHELP RearWindow 11

نورپردازی

سه منبع نور اصلی در این صحنه به کار گرفته شده است. دو منبع نور از طریق پنجره به داخل وارد می شوند؛ یکV-Ray light و همچنین یک V-Ray sun . یک V-Ray light دیگر دقیقاً در پشت دوربین اضافه شده است. در انتها، یک V-Ray light material نیز برای تصویری به عنوان فضای اطراف به کار رفته، استفاده شده است (با Multiplier به مقدار ۱۲). همان طور که مشاهده می‌کنید برای خورشید با عرض زیاد استفاده کرده ام ؛ دلیل این موضوع آن است که هدف ایجاد یک سری سایه‌های نرم در صحنه است و ضمن اینکه این نور از پنجره وارد می‌شود.

3DMAXHELP RearWindow 12

3DMAXHELP RearWindow 13

3DMAXHELP RearWindow 14

3DMAXHELP RearWindow 15