مرا به خاطر بسپار

IMAGE
دوره آموزشی Vray
چهارشنبه, 20 فروردين 1393
 در این دوره که سرفصل درسی آن پلاگین VRay می باشد ، مفهوم تحلیل فیزیکی متریال های... Read More...
IMAGE
دوره آموزشی Light و Texturing
چهارشنبه, 20 فروردين 1393
 در این دوره  تسلط بر تکنیک های تکسچرینگ اجسام ، نورپردازی با نور های 3Ds Max... Read More...
IMAGE
دوره آموزشی مدلسازی در معماری
چهارشنبه, 20 فروردين 1393
در این دوره  تسلط بر تکنیک های مهم مدلسازی احجام منحنی ، وارد کردن ترسیمات اتوکد... Read More...
پرینت

مدل سازی و نورپردازی یک صحنه داخلی-بخش سوم

on . زیر مجموعه : modeling

СНПЧ А7 Пенза, обзоры принтеров и МФУ

در قسمت قبلی آموزش نحوه ی ساخت تخت خواب و رو تختی را آموزش دادیم . در این قسمت ساخت بالش و میزهای کنار تخت خواب و چراغ خواب رو به شما کاربران عزیز آموزش می دهیم.

 01

ساخت میز کنار تخت

میزهای کنار تخت فقط box هایی هستند که chamfer شدند و ساختشون کار آسونیه . به همین خاطر من فقط ابعاد یکی از box ها رو می گم و بقیه ی اندازه ها را می توانید خودتون تقریب بزنید . ابعاد box نشان داده شده در شکل برابر L:20cm و W:45cm و H:12 cm و مقدار Fillet هم 0.45 cm است . وقتی که کلیه box ها رو ساختین اونها رو با هم group کنید تا بتوانید راحت حرکت دهید و در موقعیت مناسب قرارش بدید .

16

ساخت بالش

برای ساخت بالش یک box با مختصات L:30 cm, W:44 cm, H:10 cm بسازید و و بعد به Editable Poly تبدیلش کنید . حالت vertex را انتخاب کنید و با استفاده از ابزارهای scale و move ورتکس ها را جابه جا کنید تا به شکل دلخواه برسید . (می تونید با نگاه به یه بالش واقعی ایده بگیرید.) زمانی که ورتکس ها را scale می کنید مطمئن شوید که در راستای درستی این کار را انجام می دهید مثلا ورتکس هایی که در محدوده ی خطوط سبز مشخص شده در راستای محور Y یا ورتکس های نشان داده شده با خطوط قرمز در راستای محور X و ... باید تغییر داده بشن و در نهایت مدیفایر Turbosmooth را با مقدار iterations , 2 به آبجکت ساخته شده اعمال کنید .

16-1

برای داشتن جزئیات بیشتر می توانید مقدار iterations را به 3 یا 4 تغییر دهید . مدیفایر wave رو به آبجکت اعمال کنید و مقدار Amplitude 1 برابر 0.125 و Amplitude 2 را صفر باقی بگذارید و Wave Length را برابر 8 قرار دهید . به زیرمجموعه ی wave برید gizmo رو انتخاب کنید و گیزمو را به اندازه ی 50درجه بچرخونید . تا اینجا بالش ظاهری کاملا نرم و زیبا خواهد داشت و این مدیفایر هم یک سری بی نظمی های طبیعی روی بالش ایجاد کرد .

17

برای اتمام کار مدلسازی تخت خواب , چند کپی از بالش تهیه کنید (کلید shift رو بگیرید و با استفاده از move درگ کنید) و انها را مانند تصویر در قرار کنار هم دهید . برای اینکه بالش ها کاملا شبیه هم نباشند می تونید پارامترهای مدیفایر wave را تغییر دهید . حالا از میز کنار تخت که در مرحله ی پیش ساختیم یک کپی بگیرید و در سمت دیگر قرار دهید . زمانی که مطمئن شدید دیگر نیازی به تغییر هیچ کدام از آبجکت ها نیست , همه ی آنها را انتخاب و به Editable Poly تبدیل کنید , اینجوری سایز فایل کمتر می شود و از RAM کمتری استفاده خواهد شد .

18

ساخت چراغ خواب

یک tube با مختصات Radius1 : 6 cm, Radius2 : 5.8 cm, Height : 20 cm, Sides : 36 ایجاد کنید . یک chamfered Cylinder ساخته و ابعاد آن را متناسب با tube تنظیم کنید . شئی Chamfered Cylinder را انتخاب کرده و می خواهیم با ابزار Align این شئی را به زیر Tube منتقل کنیم. اکنون با استفاده از کلید میانبر Alt+A ابزار Align را فعال کرده و سپس رو شئی Tube کلیک کنید، این اشیا را در راستای محور X وY همانند شکل زیر و در حالت Pivot Point قرار دهید.

19

به نمای right برید و با استفاده از ابزار line در کنار سیلندر شکلی مانند آنجه در تصویر می بینید بکشید و دقت کنید که در انتها spline را ببندید . به Editable Poly تبدیلش کنید polygon را انتخاب و مدیفایر extrude را با مقدار 2.5 به ان اعمال کنید . حالا یک آبجکت سه بعدی داریم ولی polygon ی در پشت آبجکت وجود ندارد و توخالی است . برای حل این مشکل به حالت انتخاب border برید و border های دور تا دور قسمتی که باز است را انتخاب کنید , راست کلیک کنید و cap را انتخاب کنید تا حفره بسته شود . همه ی edge ها را انتخاب کنید و با مقدار 0.1 , chamfer کنید .

20

آبجکتی که ساختیم را انتخاب کنید . از منوی Reference Coordinate System حالت Pick را انتخاب کنید و بعد روی tube کلیک کنید . حالا گزینه ی Use transform coordinate center را فعال کنید . کلید A را فشار دهید تا Angular Snap فعال شود . آبجکت را 120 درجه بچرخونید در حالی که shift را نگه داشتید و تعداد کپی ها را برابر 2 قرار دهید و بعد هرسه این آبجکت ها را با هم group کنید .

21

 

مدل سازی و نورپردازی یک صحنه داخلی - بخش اول

 

مدل سازی و نورپردازی یک صحنه داخلی - بخش دوم

 

 

 

 

 

 

 

 

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, doc, gif, jpg, jpeg, pdf, png, ppt, rar, txt, , zip 0 / 3