مرا به خاطر بسپار

IMAGE
دوره آموزشی Vray
چهارشنبه, 20 فروردين 1393
 در این دوره که سرفصل درسی آن پلاگین VRay می باشد ، مفهوم تحلیل فیزیکی متریال های... Read More...
IMAGE
دوره آموزشی Light و Texturing
چهارشنبه, 20 فروردين 1393
 در این دوره  تسلط بر تکنیک های تکسچرینگ اجسام ، نورپردازی با نور های 3Ds Max... Read More...
IMAGE
دوره آموزشی مدلسازی در معماری
چهارشنبه, 20 فروردين 1393
در این دوره  تسلط بر تکنیک های مهم مدلسازی احجام منحنی ، وارد کردن ترسیمات اتوکد... Read More...
پرینت

مدل سازی و نورپردازی یک صحنه داخلی- بخش پنجم

on . زیر مجموعه : modeling

СНПЧ А7 Пенза, обзоры принтеров и МФУ

در قسمت قبلی آموزش نحوه ی ساخت گلدان و گیلاس های شیشه ای و صندلی های راحتی را آموزش دادیم . در این قسمت ساخت پرده و میز را به شما کاربران عزیز آموزش می دهیم .

01

ساخت پرده

به نمای top برید و با استفاده از ابزار line یک خط مانند تصویر زیر رسم می کنید , این خط , موج های پرده را مشخص می کند . حالا همه ی ورتکس ها را انتخاب کنید راست کلیک کنید گزینه smooth را انتخاب کنید تا گوشه ها کاملا منحنی و نرم شوند .

29

در راستای محور Z دو کپی از شکل تهیه کنید و بعد این کپی ها را به هم atach کنید . حالا میفایر CrossSection را اعمال کنید و در قسمت Spline options گزینه ی Smooth را فعال کنید و نهایتا مدیفایر Surface را با مقدار Threshold , 1cm به آبجکت اعمال کنید .

30

تا اینجا پرده خوب به نظر می رسه ولی یک مقدار غیرطبیعی هست روی آیکون Show End Result on/off را بزنید و به حالت انتخاب ورتکس بروید همه ی ورتکس ها را انتخاب و راست کلیک کنید , گزینه ی Bezier را انتخاب کنید اینجوری کنترل بیشتری روی ورتکس ها داریم . هر ورتکس را به طور مستقل انتخاب کنید و جا به جا یا scale کنید تا به شکل دلخواه برسید . 

31

اگر ورتکس های پایینی را تغییر دهید می توانید تغییرات پرده را بصورت واضح خواهید دید . این مرحله ممکنه یک مقدار خسته کننده باشد ولی وقت بذارید و ورتکس ها را جا به جا کنید scale و rotataeکنید تا به یک شکل طبیعی برسید . در نظر داشته باشید که زمانی که Show End Result و مدیفایر های CrossSection و Surface فعاله در هر لحظه فقط یه ورتکس را می توانید تغییر دهید .

31a

حالا یک کپی از پرده تهیه کنید و ورتکس های این قسمت را هم تغییر دهید تا دو طرف پرده ساخته شود . همانطور که می بینید ورتکس های بالایی پرده را تغییر ندادیم چون موقعیت دوربین طوری هست که این قسمت دیده نمی شود .

32

ساخت میز

این قسمت یک مدلسازی خیلی ساده است .قسمت بالایی میز یک باکس chamfer شده است و پایه های میز هم spline هایی هستند که extrude شدند و نهایتا chamfer شدند .

33

مدل سازی و نورپردازی یک صحنه داخلی - بخش اول

مدل سازی و نورپردازی یک صحنه داخلی - بخش دوم

مدل سازی و نورپردازی یک صحنه داخلی - بخش سوم

مدل سازی و نورپردازی یک صحنه داخلی – بخش چهارم

 

  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0
محدودیت در نوع پسوند فایل پسوند های مجاز عبارتند از: bmp, doc, gif, jpg, jpeg, pdf, png, ppt, rar, txt, , zip 0 / 3